banner kolo
znaczek
siedleckie pzl

Strona PZŁ Kalendarz Myśliwego Zasady Selekcji Prawo Łowieckie Kuchnia Myśliwska

   STRZELECTWO
    Nasze Koło
    Członkowie Koła
    Historia Koła
    Aktualności
    Komunikaty
    Galeria
    Nasze Trofea
    Strzelectwo
    Artykuły
    Ciekawe Strony

MAJ 2012


       Dnia 20.05 bieżącego roku na strzelnicy w Balach odbyły się Okręgowe Zawody Strzeleckie organizowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Siedlcach. W zmaganiach brało udział dwóch myśliwych Naszego Koła: w klasie mistrzowskiej z numerem 28, Kolega Dariusz Dymowski, oraz w klasie powszechnej z numerem 33, Kolega Roman Wolski.
              Krótka fotorelacja z imprezy dostępna jest w dziale galeria.

darek romanSIERPIEŃ 2011


Działalność strzelecka w kole.

        Koło Racjonalnego polowania od kilkunastu lat jest aktywne na arenie strzelectwa myśliwskiego. Jego przedstawiciele zajmowali czołowe lokaty na zawodach okręgowych oraz imprezach strzeleckich PZŁ tak w klasie powszechnej jak i mistrzowskiej. W roku 1997 i 1999 na zawodach wojewódzkich drużyna w składzie: Wolski Roman, Świrski Jacek, Szlagowski Maciej zajęła pierwsze miejsce. W roku 2008 na zawodach okręgowych drużna w składzie: Kaźmierczak Marek, Dymowski Dariusz, Wolski Roman zajęła pierwsze miejsce. Nadmienić należy, że drużyna Koła każdego roku brała i bierze udział w zawodach strzeleckich. Czterech kolegów spośród członków Koła brało udział w Mistrzostwach Polski, a trzech: Dariusz Dymowski, Jacek Świrski, Maciej Szlagowski zdobyło klasę mistrzowską na zawodach rangi krajowej. Koledzy Maciej Szlagowski i Dariusz Dymowski brali udział w różnych imprezach strzeleckich zorganizowanych przez firmę MK Szuster w Ciechanowcu, czy zawodach w Czerwonym Borze. Koledzy Dariusz Dymowski i Maciej Szlagowski są członkami Komisji Strzeleckiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Siedlcach. Obecnie w Kole jest aktywna grupa młodych myśliwych zaangażowanych w strzelectwo myśliwskie. Członkowie Koła Kolega Roman Wolski i Włodzimierz Heyda posiadają uprawnienia Sędziego- Instruktora Strzelectwa Myśliwskiego.

tekst: Stanisław GórskiCZERWIEC 2005

             Na strzelnicy w Balach odbyło się szkolenie i przystrzeliwanie broni kulowej. Szkolenie z zakresu regulaminu polowań i bezpieczeństwa na polowaniu przeprowadził Prezes kol. Stanisław Górski, a szkolenie w zakresie pierwszej pomocy medycznej kol. dr Wąsikowski. Po szkoleniu teoretycznym odbyło się przystrzeliwanie broni kulowej. Dla niewtajemniczonych przystrzeliwanie broni kulowej polega na strzelaniu do tarczy, umieszczonej w odległości np: 100m, z broni zamocowanej w specjalnym uchwycie. Podczas oddawania kolejnych strzałów reguluje się przyrządy celownicze tak aby pocisk trafiał dokładnie tam gdzie wycelowana jest broń. Koledzy, którzy przywieźli z sobą broń śrutową mogli postrzelać do rzutków. Poniżej kol. Stefan Sikorski strzela, a komisja liczy celne strzały.

strzela liczy

tekst i fotografie: Marek Zychowiecki24 KWIECIEŃ 2003

          Na strzelnicy w Balach odbyło się przystrzeliwanie broni kulowej i eliminacje strzeleckie celem wyłonienia reprezentacji na strzeleckie zawody okręgowe.

strzela liczy

tekst i fotografie: Marek Zychowiecki


wejmutka dab
szyszka acorn wejmutka dab szyszka acorn wejmutka dab szyszka acorn wejmutka dab acorn

najlepsze Koło Łowieckie "Racjonalnego Polowania"
ul. Śmiała 17E/19, 08-110 Siedlce
Webmaster - Emil Szczuchniak
email
Napisz do nas.